Blog

Tůdle nůdle!

Dej mi ochutnat!

Zátkovy těstoviny volí podestýlkový chov

Zátkovy těstoviny se přidávají ke skupině firem a společností, které se zavázaly, že nebudou odebírat vejce z klecových chovů. K iniciativě se již připojili velké potravinářské společnosti i vybrané obchodní řetězce či online obchody.

Novinky
Přečíst

Těstoviny: Z čeho jsou vyrobeny a jaké druhy můžete vyzkoušet?

Kde se vzaly, tu se vzaly – těstoviny! Dnes už klasická příloha k hlavnímu jídlu nebo lehké večeři. Jejich hlavním atributem je jednoduchost. Těstoviny se samy o sobě připravují velmi rychle a snadno. Tedy pokud jsou už připravené a nemusíte je dělat ručně tak jako kdysi paní Zátková. Kdo by neznal oblíbené špagety s kečupem nebo nudle s mákem? Kdo si dovede představit tradiční vývar bez polévkových nudlí? Ale kdo opravdu ví, z čeho těstoviny jsou a jaké druhy na vás čekají v regálech obchodů?

Rady a tipy
Přečíst

Pavel Hrdina se stal prezidentem Sdružení Svazů výrobců těstovin EU

Předseda představenstva společnosti Europasta SE Pavel Hrdina byl jmenován novým prezidentem Sdružení Svazů výrobců těstovin Evropské unie (UN. A. F. P. A.). Stalo se tak na nedávném zasedání této organizace v Miláně. V čele střídá Xaviera Rieschera, prezidenta společnosti Groupe Panzani.

Novinky
Přečíst

Zátkovy tak, jak je ještě neznáte

Letošní rok je pro Zátkovy těstoviny i mouku plný změn, inovací a nových designů. V rámci celkového redesignu značky představujeme nový příběh Zátkovy rodiny. Příběh pana Hynka Zátky, zakladatele těstárny, jeho manželky Terezie Zátkové a jejich dětí se opírá o skutečná historická fakta. Nový reklamní spot, který aktuálně můžete sledovat na televizních obrazovkách nebo si ho kdykoliv pustit, je originálně zpracován v pojetí loutkové animace. Příběhem Vás provede Ota Jirák.

Novinky
Přečíst

Těstoviny a děti? Nerozlučná dvojice!

Děti mají rády zábavu, tvoření, a hlavně to, když se jim věnujete. Stejně tak to měly děti paní Zátkové. A tak zatímco pan Zátka stavěl továrnu na těstoviny, paní Zátková vymýšlela pro děti zábavu – jakou jinou než přece těstovinovou. Jak si s dětmi vyhrát s obyčejnými těstovinami?

Rady a tipy
Přečíst